Maja

Teid ootab väärikas rehielamu, mille hubase elutoa rolli täidab ajalooline rehetuba, kus säilinud haruldane suur paekivist suitsuahi. Ahi pärineb ajast, kui korstent veel ei tuntud ning kütmise ajal lasti suits välja rehetoa välisukse kaudu. Täna täidab ahi vaid erilise eksponaadi rolli ning kogu majas tagab soojuse maaküte. Kõrge laega elutuba loob aga hubase õhustiku ning võimaldab sõpradega mõnusalt aega veeta ka talvisel ajal, kui akna taga paksud hanged. Toast pääseb terrassile ning hoovi.

Peamajas asub neli maakodust inspireeritud magamistuba, millest kolmes leidub lai kahe inimese voodi ning ühes toas kaks eraldi voodit. Magamistubades ootavad külastajaid värsked voodipesud ja saunalinad.

Aidamajas, mis on külalistele avatud maist oktoobrini, asub üks kaheinimese voodiga tuba ja üks kahe eraldi voodiga tuba. Tubades on alati ootamas värske voodipesu ning saunalinad.

Öeldakse, et köök on maja süda – seda see kindlasti on ka Viduva puhkemajas. Siin on ruumi parajalt, et laua taha mahuks kõik külastajad. Kapist leiad kaunid nõud, et einestada eriti luksuslikult parimate sõprade seltsis. Nõude eest aitab hoolt kanda nõudepesumasin ning kohv ja tee on alati maja poolt. Köögist pääseb õhtupäiksega terrassile, mille ees ka lõkkease ning võimalus kasutada grilli (grillsöe võtab külastaja ise kaasa).

Viduva puhkemaja sisustamisel on püütud järgida põhimõtet, et kõik esemed, mis siin talus on palju aastaid olnud, püsivad siin ka hetkel, olles seejuures väärtustatud ning esile tõstetud. Nii võibki tubadest leida ajalooga detaile, mis suuremal või väiksemal määral taastatud ning taaskasutatud.

Mõeldud on ka kõige pisematele külalistele ja seega ei puudu hoovist mänguväljak ja toaski leidub põnevat. Võimalus kasutada reisivoodit, mille vajadust tuleks broneerimisel eraldi välja tuua märkuste lahtris.